Пташка

Неоподаткований персонаж


ptah
Погода в голові: сонечко, вітерець
Музыка: Discovery (якщо це можна назвати музикою"

Мої слованаука, експерименти

Raven vs. Writing desk

 

 
Сьогодні вранці була спроба провести експрес-дослідження щодо укорінення в голові людей стійких виразів та асоціацій :) Власне за основу була взята загадка Божевільного Капелюшника "How is a Raven like a Writing Desk?" (Чим ворон схожий на письмовий стіл?). От тільки питання було поставлене наступним чином - "What the difference between raven and writing desk?" (Яка різниця між вороном та письмовим столом?). Питання ставилось на досить цікавому сервісі питань-відповідей Aadvark (про який детальніше можна почитати тут [link]). Ось, власне, результати: практично жоден не в'їхав у суть різниці стійкої асоціації! Відповіді, які були надані:
  1. One is a bird and the other is an article of furnature? The question you're trying to ask is probably "How is a Raven like a Writing Desk?" to which the answer would be "Poe wrote on both."
  2. Poe wrote on both.
  3. Because they both come with inky quills. That's the best answer I know, or you can read this: http://vark.com/z/4c0d4 (Amazon) book. :D
Хіба що "перша_відповідь" можливо відчула невеличку заковику. Такий результат можу пояснити тим, що мозок людини спрямований на побудову ланцюжків (логічних, асоціативних тощо) задля подальшого використання їх, щоб скоротити час на синтезацію досвіду, інформації. Типу, побачивши кілька знайомих елементів, мозок складає вже звичний логічний зв'язок або підкидає нам картину дійсності, яку він побудував, використовуючи вже набуті знання, але не враховуючи малих дрібничок унікальної ситуації. А іноді й не малих, насправді.
 
Так само і в житті - ми робимо висновки про ситуації ґрунтуючись на набутому досвіді, не зважаючи на те, що кожна ситуація може бути унікальною. Насправді такий підхід дійсно суттєво економить час - певно, що далеко не все, що з нами трапляється має настільки вагомі наслідки, що варто так детально розглядати дрібниці. Але краще на це зважати.
 
Ці знання можна використовувати суто для себе, а можна піти в рекламний бізнес і заробляти на асоціаціях людей гроші :) "Асоціація" це насправді не наукове об'єднання взагалі, але "Асоціація стоматологів України" звучить солідно, навіть якщо її в принципі не існує. Казино не обов'язково пов'язане з мафією, а підпис "дитяче харчування" не робить їжу м'якшою та кориснішою.

Дослідженням мої дії можна назвати з натяжкою, бо вибірка не є репрезентативною (тобто замало відповідей, матеріалу для аналізу), але тим не менш фактично матеріалу для простих роздумів достатньо. Enjoy :)

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 1

I still anamnesis with abundant accuracy paying a week's boilerplate civic balance for a decidedly alluring replica Franck Muller in the 1970s. Afterwards 30-odd years, acceptance for all of the bread-and-butter adjustments all-important to catechumen the acquirement to today's money, the bazaar would still not action me than 35 to 40 percent of what I paid for it.

 Мої слова

Интересы
PR, активність, близкість, блог, гори, горизонт, гугл, дебати, довіра, дощ, ДругаРіка, захист, камін, кіно, Книги, ковзани, КОЛАЖІ, музика, не"червоні" свята, перестановка, розмови, розрахунки, рок, ролики, романтика, свінг-денс, сніг, собаки, спогади!, українське, фантазії, фентезі, чай
ОБОЗ.ua